Haber

İsrailli analist: Türkler her şeye rağmen Erdoğan diyor!

İsrailli analist Eyal Zisser, İsrail yayın organı orhan JNS için yazdığı bir yazıda, her şeye rağmen Türkiye’de çoğunluğun Erdoğan’ı desteklediğini yazdı.

Muhalefetin 14 Mayıs seçimleri öncesi Erdoğan’ı yenme hayallerinin yıkıldığını yazan Zisser, Erdoğan’ın hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerine liderlik ettiğini söyledi:

“Erdoğan döneminin sona erdiği haberleri çok abartılmış gibi görünüyor. Geçen haftaki seçimlerde Türkiye cumhurbaşkanının ezici bir yenilgiye uğramasını umut edenlerin umutları, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. turda ikinci tura çıkmasıyla yerle bir oldu. 28 Mayıs’ta ana rakibi Kemal Kılıçdaroğlu.”

Türkiye GÜÇLÜ BAŞKAN İSTİYOR

Türk seçmeninin her şeye rağmen Erdoğan’dan memnun olduğunu yazan Zisser, “Türkler güçlü bir lider görmek istiyor” dedi.

“Erdoğan’ı ön planda tutan seçmenler bu durumdan memnun çıktı. Türk seçmeni, gücünü yurtiçinde ve yurtdışında yansıtan, liderliğinde halka ulusal gurur ve güvenlik duygusu veren otoriter bir cumhurbaşkanı istiyor.”

TÜRK KAHRAMANI ERDOĞAN

Muhalefetin vaatlerinin halk tarafından yerine getirilmediğini yazan analist Türklerin Erdoğan’ı “Sıradan halkın emeğini, onların şampiyonu olan seçkinlere karşı koyan bir kahraman.”Ne gördüyse onu yazdı.

KİMSE GERİ DÖNMEK İSTEMİYOR

Türklerin “Eski Türkiye”ye gitmekten korktuğunu yazan analist, “Türkler Erdoğan’a alıştı ve muhalifleri bile ordunun sözde demokrasiyi korumak için devleti kontrol ettiği günlere geri dönmek istemiyor” dedi. ve Batılı laik değerler… Türkiye’de işler kötüydü ama ekonomi o zamanlar çok daha kötüydü. O günlerde siyasi muhaliflere zulmedildi ve hatta idam edildi.” sözlerini kullandı.

Türkiye liderinin Doğu ile Batı’nın ortasında hassas bir istikrar sağlamayı başardığını yazan analist, gerilimlere rağmen İsrail ve Türkiye’nin çıkarlarının hiçbir zaman kırılmadığını, aksine ticaretin ve turizmin canlandığını söyledi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu