Haber

Zelenskiy: “Ukraynalı erkekleri ve kadınları yeniden özgürleştireceğiz”

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rusya ile devam eden savaş nedeniyle bazı vatandaşların Ukrayna’yı terk etmek zorunda kaldığını ve bazı askerlerin esir alındığını belirterek, “Ukraynalı erkek ve kadınları yeniden özgürleştireceğiz.” söz konusu.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Zelensky’nin 25 Aralık’ta Batı Hristiyan ülkelerinde kutlanan Noel Bayramı ile ilgili manzaralı bir tebrik mesajı paylaştığı belirtildi.

Paylaşımda, Ukrayna’da da 25 Aralık’ta milyonlarca kişinin Neol Günü’nü kutladığını ancak halkın savaş nedeniyle zor koşullarda yaşadığını belirten Zelenskiy, “Maalesef bu yıl bütün bayramların tadı buruk.” ifadesini kullandı.

Ukrayna’da Rusya’ya karşı savaşın fiilen 8 yıldır sürdüğünü ve ülkenin özgürlüğü için inanç ve birlik içinde mücadeleye devam edeceklerini kaydeden Zelenskiy, “Bu kışa dayanalım. Çünkü biz neyle mücadele ettiğimizi biliyoruz. için.” dedi.

Zelenskiy, bu yıl kendi ülkesinde savaşın gölgesinde Noel’i kutladığını, bazı Ukraynalıların esir tutulduğunu veya ülkeyi terk etmek zorunda kaldığını söyledi. açıklama yaptı.

Rus ordusunun saldırıları sırasında Ukrayna’daki elektrik altyapılarının ağır hasar görmesi nedeniyle elektrik kesintilerinin devam ettiğini hatırlatan Zelenskiy, halkı tüm zorluklara rağmen bayramı kutlamaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu